MŚJ w Winterbergu: Bobsleiści i skeletoniści walczyli o medale, Polki daleko

fot. Polski Związek Bobslei i Skeletonu

fot. Polski Związek Bobslei i Skeletonu

Na torze w Winterbergu odbyły się mistrzostwa świata w konkurencjach bobslejowych i skeletonowych. Nasz kraj reprezentowała tylko dwójka Sylwia Smolarek/Aleksandra Byczkowska, która zajęła 16. miejsce.

Dla polskich bobsleistek był to najważniejszy start w sezonie. Dwójka Smolarek/Byczkowska w pierwszym ślizgu zaliczyły upadek i były na ostatnim, 16. miejscu z dużą stratą. W drugiej części zawodów reprezentantki naszego kraju również uzyskały najsłabszy rezultat i zakończyły zmagania na 16. pozycji ze stratą ponad 4 sekund. W klasyfikacji do lat 23 Polki uplasowały się na 6. miejscu. Mistrzynią świata juniorek została Kim Kalicki, jadąca z Kirą Lipperheide. Na podium stanęły także inne zawodniczki znane ze startów w Pucharze Świata – Lubov Chernykh i Qing Ying.

W dwójkach mężczyzn triumfował Richard Oelsner przed Rostislavem Gaitukevichem oraz Maximilianem Illmannem. W zawodach czwórek wygrali Rosjanie pod wodzą Gaitukevicha. W skeletonie mężczyzn całe podium zajęli reprezentanci gospodarzy. Niespodzianką nie było zwycięstwo Felixa Keisingera. Niemiec wyprzedził Felixa Seibela i Fabiana Kuechlera. Po trzeci tytuł mistrzyni świata juniorek w skeletonie sięgnęła Anna Fernstaedtova.

Dwójki kobiet

Dwójki mężczyzn

Skeleton mężczyzn

Skeleton kobiet

Czwórki

źródło: informacja własna