MŚJ w Park City: Złoto dla Słowenii w konkursie drużynowym mężczyzn

00:34, 04.02.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 00:46, 04.02.2017

bor-pavlovcic

Zadowoleni z występu swoich reprezentantów na Mistrzostwach Świata Juniorów mogą być Słoweńcy, ich rodacy zdobyli złoty medal w konkursie drużynowym mężczyzn w skokach narciarskich.

Po pierwszej serii konkursu drużynowego mężczyzn pierwsze miejsce zajmowała Słowenia w składzie Ziga Jelar, Tilen Bartol, Aljaz Osterc i Bor Pavlovcic, która zdobyła łącznie 473 punkty. Drugą pozycję zajmowali Niemcy w składzie Martin Hamann, Tim Fuchs, Felix Hoffmann oraz Constantin Schmid, którzy w sumie na swoim koncie zebrali 464,3 pkt. Na trzeciej pozycji plasowali się Japończycy z notą 442,3 punktów w składzie Masamitsu Ito, Riki Kurita, Ren Nikaido oraz Yuken Iwasa. Polacy zajmowali czwarte miejsce, ze stratą 2,1 pkt do podium. W konkursie reprezentowali nas Dominik Kastelik, Bartosz Czyż, Tomasz Pilch oraz Paweł Wąsek.

W konkursie zwyciężyła reprezentacja Słowenii z notą 932,3 pkt. Niemcy zajęli finalnie 2 miejsce z notą 929 punktów, natomiast Austria zajmując miejsce trzecie zdobyła tych punktów aż 58,2 mniej. Dominik Kastelik upadł niestety podczas swojej drugiej próby i to przekreśliło szanse naszej reprezentacji na medal. Polska ostatecznie zajęła miejsce piąte, do podium tracąc 4,4 pkt.