MŚJ w Oberwisenthal: Oftebro i Nowak zwyciężają w kombinacji norweskiej

20:17, 04.03.2020 Anna Felska

Dzisiaj podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal odbyły się zawody indywidualne w kombinacji norweskiej. Wśród kobiet najlepsza okazała się Niemka Jenny Nowak, natomiast w rywalizacji mężczyzn złoty medal wywalczył Norweg Jens Luraas Oftebro.

Rywalizacja pań składała się ze skoku na skoczni HS105 oraz biegu na 5 km. Jenny Nowak prowadziła już po serii skoków do kombinacji, w której wylądowała na 98. metrze. Utrzymała prowadzenie podczas biegu i została mistrzynią juniorów w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajęła Gyda Westvold Hansen (+00:45.2). Norweżka po skoku na 95,5 m zajmowała drugą pozycję i w biegu ją obroniła. Brązowy medal wywalczyła piąta po skokach, Austriaczka Lisa Hirner (+00:51.2). W zawodach nie wzięły udziału reprezentantki Polski.

Wyniki serii skoków do kombinacji kobiet

Pełne końcowe wyniki zawodów kobiet

Zawody mężczyzn odbywały się na dystansie 10 km. Zdominował je jeden zawodnik - Jens Luuras Oftebro. Norweg prowadził po skoku na 104,5 m, a w biegu nie dał szans rywalom. Srebrny medal zdobył Johannes Lamparter, który awansował z piątej lokaty zajmowanej po skokach. Ostatecznie do zwycięzcy stracił aż minutę i czternaście sekund.  Walkę o najniższy stopień podium minimalnie wygrał Francuz Gael Blondeau (+02:05.8). Tuż za podium znalazł się Słoweniec Rok Jelen, który uzyskał taki sam czas jak Blondeau, ale ostatecznie po weryfikacji przez fotokomórkę, musiał pogodzić się z brakiem medalu.

Polacy zajęli odległe pozycje. Najlepszy Piotr Kudzia (+04:53.1) uplasował się na 30. miejscu. Sześć oczek niżej wylądował Andrzej Szczechowicz (+05:29.4). W piątej dziesiątce znaleźli się także: Mateusz Jarosz (+06:15.4) i Bartłomiej Klimowski (+06:48.3), którzy zajęli odpowiednio 43. i 44. lokatę.