MŚJ w Oberwiesenthal: Izabela Marcisz wicemistrzynią świata juniorek

Izabela Marcisz została wicemistrzynią świata juniorek w sprincie stylem dowolnym podczas rywalizacji w Oberwiesenthal. Złoto wywalczyła reprezentantka Szwecji Louise Lindstroem. W finale mężczyzn z kolei najlepszy był Norweg Ansgar Evensen.

Świetnie dla nas rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów w Oberwiesenthal. Dziś zostały rozegrane sprinty stylem dowolnym. Znakomicie spisała się Izabela Marcisz. 19-letnia reprezentantka Polski w eliminacjach zajęła trzynaste miejsce. W fazie ćwierćfinałowej i półfinałowej pokazała bardzo wysoką formę i awansowała do najlepszej szóstki. W walce o finał wyprzedziła m.in. Monikę Skinder. Srebrnej medalistce mistrzostw świata juniorek z 2019 roku zabrakło 0,06 s do awansu. Została ona sklasyfikowana na siódmym miejscu. Wcześniej odpadła również trzecia z biało-czerwonych Karolina Kaleta (piąta lokata w swoim biegu ćwierćfinałowym).

W finale upadek zaliczyła faworytka do złotego medalu Helene Marie Fossesholm. Czołowa norweska juniorka ukończyła dzisiejsze zmagania na piątym miejscu. Od startu moc pokazała Marcisz. Polka sukcesywnie przesuwała się do przodu, a po kolizji rywalek była już druga. Reprezentantka biało-czerwonych świetnie pobiegła ostatnie metry sprintu i wywalczyła tytuł juniorskiej wicemistrzyni świata. Dla Izabeli to pierwszym medal w imprezie tej rangi – w tamtym roku w Lahti indywidualnie była czwarta i piąta w biegach dystansowych. W sprincie dotychczas spisywała się najsłabiej. Dziś natomiast nasza zawodniczka uległa tylko Szwedce Louise Lindstroem. Podium uzupełniła szwajcarska biegaczka Siri Wigger.

Wyniki sprintu pań

W rywalizacji mężczyzn obyło się bez niespodzianek. Złoty medal wywalczył faworyt do tytułu mistrza Ansgar Evensen. Norweski junior świetną dyspozycję zaprezentował już podczas zmagań w mistrzostwach Norwegii. Dziewiętnastolatek był najlepszy właśnie w sprincie podczas krajowego czempionatu. Srebrny krążek zdobył Szwajcar Valerio Grond. Po brąz sięgnął reprezentant gospodarzy Maxim Cervinka.

Sebastian Bryja, jedyny Polak, który awansował do ćwierćfinałów, zajął piąte miejsce w swoim biegu. Ostatecznie został on sklasyfikowany na dwudziestej piątej lokacie.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna