MŚJ w Obertilliach. Polscy biathloniści ze złotem w sztafecie

Źródło: PZBiath

Polscy biathloniści, Konrad Badacz, Jan Guńka i Marcin Zawół, zostali złotymi medalistami mistrzostw świata juniorów młodszych w sztafecie. Każdy z podopiecznych Rafała Lepela wykonał dziś świetną pracę, co dało ogromny sukces podczas zmagań drużynowych. 

Źródło: PZBiath

Polscy juniorzy w piątkowe popołudnie dostarczyli kibicom ogromnych emocji. Całość rozpoczął Konrad Badacz. Pierwszy z podopiecznych Rafała Lepela dwukrotnie dobierał naboje, po jednym razie na każdym ze strzelań. Swoją zmianę zakończył na bardzo dobrym piątym miejscu. Po Badaczu na trasę wyruszył Jan Guńka. Medalista ze sprintu zanotował cztery dobierania, ale świetnie pobiegł. To dało najlepszy czas zmiany. Guńka przyprowadził polską sztafetę na drugim miejscu.

Biegnący na ostatniej zmianie Marcin Zawół spisał się rewelacyjnie. Wicemistrz świata biegu pościgowego pierwsze strzelanie wykonał bezbłędnie. Na drugie przybiegł już jako lider, razem z reprezentantem Włoch. Polak tylko raz spudłował i wybiegł na ostatnią rundę na zdecydowanym pierwszym miejscu. Na mecie triumfował, ciesząc się ze wielkiego sukcesu drużyny.

Drudzy Francuzi dobierali 10 razy i stracili 13,2 sekundy. Ostatecznie brąz ze stratą 29,9 s wywalczyli Włosi, który łącznie oddali tylko dwa niecelne strzały – oba podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Już 1:30,8 s przewagi Polacy mieli nad czwartą reprezentacją Rosji.

Wyniki sztafety

Źródło: informacja własna

Obserwuj