MŚJ w Lahti: Amerykanie zdobywają złoto w sztafecie

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała złoty medal w sztafecie 4×5 km na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti. Na drugim stopniu podium stanęła ekipa z Rosji, a trzecia była drużyna z Niemiec. Niestety, Polacy zajęli odległe 17 miejsce. 

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w składzie: Luke Jager, Ben Ogden, Johny Hagenbuch i Gus Schumacher trasę sztafety przebiegła z czasem wynoszącym 45:34.7 sekundy, co dało jej złoty medal na Mistrzotwach Świata Juniorów w Lahti. Jako drudzy na mecie zameldowali się Rosjanie (Egor Trefilov, Andrey Kuznetsov, Yaroslav Egoshin, Alexander Terentev),  z czasem gorszym o 3.8 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Niemiec, którą reprezentowali: Jakob Milz, Forian Knopf, Anian Sossau i Friedrich Moch. Nasi zachodni sąsiedzi na metę dobiegli z czasem gorszym od zwycięzców o 6.3 sekundy.

Tuż za czołową trójką drużyn, znalazła się ekipa z Norwegii (Haakon Skaanes, Haavard Moseby, Iver Tildheim Andersen, Ansgar Evensen). Jednak ich strata do Amerykanów wyniosła już ponad 25 sekund. Ponad 30 sekund za zwycięzcami zameldowali się gospodarze Mistrzostw Świata Juniorów – Finowie (Leo Rantahalvari, Arsi Ruuskanen, Petteri Koivisto, Miska Poikkimaki).

Niestety, to nie były dobre zawody w wykonaniu biało-czerwonych. Polacy w składzie: Wiktor Czaja, Sebastian Bryja, Dawid Damian i Michał Boreczek, zajęli dopiero 17 miejsce na 19 startujących drużyn. Wyprzedzili ich m.in. reprezentacja Chin czy Kazachstanu. Strata Polaków do Amerykanów wyniosła 5:26.3 sekundy.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.