MŚJ w Igls: Tytuły mistrzowskie dla Niemców, przeciętne występy Polaków

15:37, 01.02.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 15:45, 01.02.2019

Saneczkarze z Niemiec, Max Langenhan w konkurencji jedynek mężczyzn i Cheyenne Rosenthal w jedynkach kobiet, okazali się najlepsi w tegorocznych, 34. Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych na torze w Igls. Najlepszym Polakiem okazał się Kasper Tarnawski, który zajął 20. miejsce.

O godzinie dziewiątej rozpoczął się pierwszy ślizg juniorów. Max Langenhan minimalnie pokonał w nim swojego rodaka, Moritza Bollmanna i Austriaka Bastiana Schulte. Błąd popełniony pod koniec drugiego ślizgu wykluczył jednak Bollmanna z grona medalistów - Niemiec spadł na czwarte miejsce. Schulte zdobył w ostatecznym rozrachunku srebrny medal, a brązowy krążek zawisł na szyi Włocha - Lukasa Guflera. Kasper Tarnawski był jedynym Polakiem w 41-osobowej stawce.

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW - JEDYNKI MĘŻCZYZN

W rywalizacji juniorek liczyliśmy na dobry wynik Klaudii Domaradzkiej, znanej z występów w Pucharze Świata.  Polka nie zakwalifikowała się jednak do drugiego przejazdu, zajmując ostatecznie 40. miejsce. Wyprzedziła ją Anna Bryk, która została sklasyfikowana na trzydziestej trzeciej pozycji. Mistrzynią świata juniorek została Cheyenne Rosenthal z Niemiec. O niespełna dwie setne sekundy wyprzedziła Włoszkę Verenę Hofer, trzecia była kolejna Niemka Jessica Degenhardt.

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW - JEDYNKI KOBIET

Mistrzostwa potrwają do jutra. W ostatnim dniu zmagań zobaczymy juniorów w konkurencji męskich dwójek i zawody drużynowe. Początek rywalizacji przewidziany jest na godzinę 9:00.