MŚJ w Goms: Złoto dla Szwecji, Eliza Rucka na 30. miejscu

0

fot: sweski.com

fot: sweski.com

Ostatnią indywidualną konkurencją na mistrzostwach świata juniorów w szwajcarskim Goms był bieg łączony 5+5 kilometrów. W rywalizacji juniorek triumfowała Szwedka Frida Karlsson, dla której to drugi medal na tej imprezie, ale pierwszy złoty. W czołowej trzydziestce zameldowała się reprezentantka Polski, Eliza Rucka.

Dzisiejszy skiathlon w Goms odbył się w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. Juniorki musiały się zmagać ze śniegiem, który sprawiał, że rywalizacja była jeszcze bardziej wyczerpująca dla młodych biegaczek. Najwięcej sił z grona startujących zawodniczek zachowała Szwedka Frida Karlsson. Reprezentantka Trzech Koron na jednym kilometrze uciekła swoim konkurentkom na ponad pół minuty i mogła kontrolować przewagę do samego końca. 18-letnia biegaczka minęła linię mety z czasem 32:55,7 i mogła świętować pierwsze złoto na mistrzostwach świata w Goms.

Zaciętą walkę o srebrny medal stoczyły reprezentantki Norwegii i USA. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła Norweżka Lone Johansen, finiszując ze stratą 35 sekund do zwyciężczyni. Niespełna sekundę później “kreskę” przecięła Amerykanka Hailey Swirbul (+36,2 sek). Zdecydowanie gorzej w technice dowolnej poradziła sobie Francuzka Laura Chamiot Maitral, która prowadziła po pierwszej części dystansu. Ostatecznie Trójkolorowa minęła linię mety ze stratą minuty i 25 sekund.

Na trzydziestym miejscu rywalizację w skiathlonie juniorek zakończyła Eliza Rucka. 17-latka po klasyka była 22., ale ostatecznie musiała się zadowolić trzydziestym miejscem (+3:27,3). Druga ze startujących Polek, Izabela Marcisz, nie ukończyła biegu.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.