MŚJ pań w Park City: Coraz wyższa forma Kingi Rajdy!

Kinga Rajda

Dzisiaj, w Park City odbywa się drugi dzień treningów na skoczni HS 100. Swoje próby oddały już panie, a wśród nich Kinga Rajda, która dwukrotnie zajęła miejsca w czołowej dziesiątce zawodniczek. Treningi wygrały Kriznar i Hessler. 

I trening

W Amerykańskim Park City przygotowania do jutrzejszych zawodów indywidualnych powoli się kończą. Swoje ostatnie próby przed tym dniem oddały już panie w tym dwie Polki – Kinga Rajda i Anna Twardosz. Pierwszy trening ponownie padł łupem Słowenki – Nice Kriznar (94,5 metra). Drugie miejsce uzyskała Manuela Malsiner, która uzyskała 90 metrów. Trzecie miejsce po skoku na 84,5 metra zajęła Gianina Ernst.

Tuż za czołową trójką zawodniczek, uplasowała się Sofia Tikhonova (89 metrów). Ema Klimec musiała tym razem zadowolić się miejscem piątym. Słowenka w pierwszej próbie lądowała na 86,5 metrze. Agnes Reisch (88 metrów) była szósta.

W pierwszej serii treningowej bardzo dobrze zaprezentowały się Polki. Ex aeuquo zajęły dziewiąte miejsce. Kinga Rajda poszybowała na 89,5 metra, a Anna Twardosz uzyskała 81 metrów.

II trening

W drugim treningu, na pozycje liderki wysunęła się Pauline Hessler. Niemka oddała skok na odległość 98,5 metra. Nika Kriznar (92,5 metra) tym razem musiała się zadowolić drugim miejscem. Do ścisłej trójki zawodniczek wróciła Ema Klinec (96 metrów).

Gianina Ernst (90,5 metra) trening ukończyła na czwartej pozycji.  Agnes Reisch skokiem na 89 metrów zapewniła sobie piąte miejsce. Oczko niżej od Reisch, uplasowała się jej koleżanka z reprezentacji – Luisa Goerlich (84,5 metra).

Siódme, bardzo dobre miejsce zajęła Kinga Rajda. Polka w swojej drugiej próbie poszybowała na 91 metrów. Niestety, gorzej spisała się Anna Twardosz, która po skoku na 73 metry, zajęła odległą 34 pozycje.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.