MŚ w Whistler: Indywidualne i drużynowe złoto dla Niemców

fot. fitbook.de

fot. fitbook.de

Mariama Jamanka i Annika Drazek ze znaczną przewagą nad resztą stawki zwyciężyły w zmaganiach bobslejowych dwójek kobiet o mistrzostwo świata. Niemka nie popisała się z kolei w zawodach drużynowych, zaprzepaszczając swoje szanse na zdobycie dwóch złotych medali jednego dnia. Nie oznacza to jednak, że Niemcy nie zdobyli drużynowego złota…

O złotym medalu indywidualnym dla duetu Jamanka/Drazek przesądził trzeci ślizg. Jedyna załoga mogąca powalczyć z Niemkami o złoto, czyli broniące tytułu Amerykanki Meyers Taylor/Kwaza, popełniły kosztowny błąd pod jego koniec. Straciły ponad 4 sekundy i uznały, że nie ma sensu startować w czwartym ślizgu. Tym samym srebrny medal przypadł drugim na półmetku Niemkom Schneider/Strack, a honor Ameryki Północnej został obroniony brązowym medalem, wywalczonym przez Kanadyjki De Bruin/Bujnowski. W zawodach nie startowały Polki.

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA W BOBSLEJACH – DWÓJKI KOBIET (pdf)

W rywalizacji drużynowej, w której ujrzeliśmy bobslejowe dwójki kobiet i mężczyzn oraz skeletonistkę i skeletonistę, zdecydowanymi faworytami byli reprezentanci Niemiec. Każdy kraj mógł wystawić po dwie drużyny, wobec czego nasi zachodni sąsiedzi mogli nawet realnie myśleć o złocie i srebrze. Niestety dla Niemców, błąd złotej medalistki, Mariamy Jamanki, kosztował jedną z niemieckich drużyn medal. Bobslej ciemnoskórej zawodniczki wywrócił się na wirażu. W wyniku poniesionych strat pierwsza drużyna Niemiec nie ukończyła rywalizacji. Medal z najcenniejszego kruszcu przypadł drugiej drużynie z tego kraju, w której skład wchodzili Christopher Grottheer, Anna Koehler, Marc Rademacher, Johannes Lochner, Sophia Griebel i Lisa Sophie Gericke. Srebro przypadło Kanadyjczykom, a brąz – Amerykanom.

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA – ZAWODY DRUŻYNOWE (pdf)

Kolejnym akcentem Mistrzostw Świata będą zawody w skeletonie mężczyzn. Pierwszy ślizg rozpocznie się w czwartek, o godzinie 17:00 czasu polskiego.

żródło: ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.