MŚ w Whistler: Drugi złoty medal Friedricha na zakończenie imprezy

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Francesco Friedrich zajmował drugie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji mężczyzn w konkurencji bobslejowych czwórek, jednak w nocy z soboty na niedzielę wyprzedził Łotysza Oskarsa Kibermanisa – i to Niemiec cieszy się ze zdobycia drugiego złotego medalu podczas tej imprezy. Rodacy Friedricha pewnie zwyciężyli również w klasyfikacji medalowej.

Niemiec, którego partnerami byli Candy Bauer, Thorsten Margis (złoty medalista w dwójkach) i Martin Grothkopp, zwyciężył w obu ślizgach rozegranych drugiego dnia zmagań. Oskars Kibermanis ostatecznie stracił do niego 29 setnych sekundy. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Justin Kripps – mistrz olimpijski w konkurencji dwójek (2018). W zawodach nie startowali zawodnicy z Polski.

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA 2019 – CZWÓRKI MĘŻCZYZN

Klasyfikację medalową Mistrzostw Świata w bobslejach i skeletonie zdominowali Niemcy. Jedyną konkurencją, w której reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów nie zdobyli złotego medalu, był skeleton mężczyzn – tam najlepszy okazał się Łotysz Martins Dukurs. Medale udało się zdobyć reprezentantom sześciu państw – oprócz Niemiec i Łotwy były to Kanada, Rosja, Korea Południowa i Stany Zjednoczone.

źródło: ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.