MŚ w Seefeld: Walka sprinterów na początek. Na co stać Macieja Staręgę? (lista startowa)

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Już jutro o medale mistrzostw świata w Seefeld powalczą biegacze narciarscy. Zawodnicy będą rywalizować w sprincie rozgrywanym techniką dowolną. Na liście startowej widnieje łącznie siedmiu reprezentantów biało-czerwonych, m.in. wicemistrzyni świata juniorów oraz czołowy polski sprinter.

O godzinie 12:00 rozpoczną się eliminacje do sprintu dowolnego kobiet. Na liście startowej widnieje 113 nazwisk. Zawody na mistrzowskiej trasie rozpocznie Natalia Matwiejewa. Z numerem siódmym do biegu ruszy obrończyni tytułu z Lahti Norweżka Maiken Caspersen Falla. Później jako dwunasta ruszy Sandra Ringwald – Niemka, która zajęła drugą lokatę podczas ostatniego sprawdzianu w Cogne. Z numerem szesnastym na trasę wyruszy jedna z głównych faworytek do złota Stina Nilsson. Szwedka co prawda miała problemy z udem, jednak ze względu na bardzo wysokie predyspozycje, nie można skreślać jej szans. 22 to numer startowy Mai Dahlqvist, trzeciej zawodniczki klasyfikacji generalnej w sprintach, a 23 przypada Jessice Diggins – triumfatorce sprintu w Cogne. Tuż za nią na liście startowej widnieje nazwisko mistrzyni świata juniorek Kristiny Skistad. Norweżka pobiegnie o awans w pierwszej imprezie seniorów w karierze. O podobny rezultat powalczy również pierwsza z reprezentantek Polski, wicemistrzyni z Lahti, Monika Skinder (numer 41). Pięćdziesiąta wyruszy Urszula Łętocha, pięćdziesiąta szósta Weronika Kaleta, a pięćdziesiąta siódma Izabela Marcisz.

lista startowa eliminacji kobiet

Następnie przyjdzie czas na zmierzenie się na sprinterskiej trasie mężczyzn. W eliminacjach obejrzymy 149 zawodników, a jako pierwszy o awans powalczy Szwed Teodor Pederson. Z ósemką na liście startowej widnieje Federico Pellegrino – obrońca tytułu, wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprintach oraz zwycięzca ostatniego sprintu przed mistrzostwami. Jako piętnasty wystartuje Lucas Chanavat. Francuz był trzeci w Cogne. Po nim na trasie pojawi się lider klasyfikacji sprinterskiej – Johannes Klaebo. Norweg jest jednym z największych kandydatów do złotego krążka – obok Pellegrino. Ściskać kciuki szczególnie będziemy od numeru dwudziestego dziewiątego – Maciej Staręga powalczy o udział w ćwierćfinale. Reprezentantowi Polski nie szło w ostatnich startach w Pucharze Świata. W Cogne jednak pojawiły się spore problemy – z bólem zęba oraz przemęczeniem – a więc dalej możemy realnie wierzyć w dobry występ siedlczanina. Kamil Bury wystartuje jako czterdziesty ósmy, a jego brat Dominik jako pięćdziesiąty trzeci.

lista startowa eliminacji mężczyzn

źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.