fot: xc-ski.de

fot: xc-ski.de

Sjur Roethe zdobył tytuł mistrza świata w biegu łączonym. Norweg po pasjonującej walce na ostatnich metrach wyprzedził Rosjanina Alexandra Bolszunowa oraz drugiego z reprezentantów Norwegii Martina Sundy’ego. Kamil Bury został zdublowany.

Rywalizacja mężczyzn w biegu łączonym na mistrzostwach świata toczyła się do ostatnich metrów. Przez długi czas o podium walczyła szóstka zawodników: Alexander Bolszunow, Martin Sundby, Sjur Roethe, Clement Parisse, Iivo Niskanen oraz Andrew Musgrave. Ten ostatni najwcześniej odpadł z prowadzącej grupy. Na jednym z ostatnich podbiegów los Brytyjczyka podzielili Niskanen i Parisse. Na ostatnich metrach batalia o mistrzostwo toczyła się między dwoma Norwegami i Rosjaninem i ostatecznie to Sjur Roethe został mistrzem, srebrnym medalistą Bolszunow, a brązowym Sundby. Tuż za podium został sklasyfikowany fiński specjalista od techniki klasycznej Niskanen. Piątkę zamknął Parisse, dla którego to zdecydowanie najlepszy wynik w karierze.

Szóste miejsce zajął Kanadyjczyk Alex Harvey. Jako siódmy ostatecznie zawody ukończył Andrew Musgrave. Ósmy Adrien Backscheider, dziewiąty Sergiej Ustiugow, a mistrzowską czołówkę zamknął Szwed Jens Burman. Słabo tym razem spisał się Johannes Klaebo, który uplasował się na trzydziestej pozycji. Tuż za nim finiszował Emil Iversen. Jedyny z Polaków, Kamil Bury, został zdublowany.

Wyniki zawodów 

Źródło: informacja własna

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.