MŚ w Seefeld: Kwalifikacje dla Eisenbichlera, wszyscy Polacy w konkursie

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Markus Eisenbichler wygrał kwalifikacje do jutrzejszego indywidualnego konkursu na dużej skoczni podczas mistrzostw świata. Wszyscy Polacy z awansem. Najlepiej z nich spisał się Kamil Stoch, który zajął jedenaste miejsce.

Niemiec Eisenbichler wylądował na 128,5 m i pewnie wygrał kwalifikacje. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny – Karl Geiger, który oddał najdłuższy skok na 131 m ale z wyższej belki startowej. Trzeci wynik miał Szwajcar Killian Peier (127,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (126 m). Kolejne dwie pozycje zajęli reprezentanci gospodarzy – Michael Hayboeck (125 m) i Philipp Aschenwald (127 m). Siódme miejsce po skoku na 122,5 m zajął Andreas Stjernen. W dziesiątce uplasowali się również: Daiki Ito (126 m), Jewgienij Klimow (122,5 m) i Stefan Kraft (118,5 m).

Tuż za najlepszą dziesiątką, na jedenastym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Kamil Stoch (120 m). Po skoku na 114,5 m Dawid Kubacki zajął 24. miejsce. W czwartej dziesiątce wylądowali Piotr Żyła (110,5 m) i Jakub Wolny (111,5 m), którzy zajęli odpowiednio 33 i 35. miejsce.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.