MŚ w Seefeld: Geiger najlepszy w serii próbnej. Kubacki czwarty

Podczas pierwszej serii próbnej przed zmaganiami o medale na skoczni Bergisel najlepszy był Karl Geiger. Tuż za nim uplasował się Ryoyu Kobayashi ( 123,5 m). Podium zamknął Robert Johansson (129 m). Serię próbną rozgrywano z 13 oraz 12 belki. 

Prognoza pogodny nie napawała organizatorów optymizmem, jednak serię próbną udało się przeprowadzić bez większych przerw i kłopotów. Pierwszy z Polaków – Jakub Wolny skoczył 116,5 metra. Słabe wyniki Polaka mogą być spowodowane ostatnim przeziębieniem Kuby. Słabym skokiem nie popisał się czterokrotny Mistrz Olimpijski Simon Amman (123,5 m), tak jak zwykle sędziowie odjęli mu punktu za “markowany” telemark.

Przez długi czas na pozycji lidera utrzymywał się Philip Aschenwald, który z 12 belki skoczył 122,5 metra. Junshiro Kobayashi po raz kolejny pokazuje, że jego forma jest niewiadomą, ponieważ w skoku próbnym skoczył przyzwoicie – 125 metrów. Z bardzo dobrej strony pokazują się skoczkowie Reprezentacji Niemiec. Wczoraj wygrane kwalifikacje przez Eisenbichlera, dzisiaj bardzo daleki skok Geigera (129,5 m). Myślę, że zwycięzca z Willingen może być “czarnym koniem” walki o medale w konkursie indywidualnym.

Norweg – Johan Andre Forfang, również jeden z pretendentów do tytułu skoczył 119 metrów, natomiast jego rodak Robert Johansson, zrehabilitował się po wczorajszych kwalifikacjach i skoczył 129 metrów.

Dawid Kubacki, zwycięzca z Predazzo oraz nadzieja naszych skoków oddał przyzwoity skok na odległość 121 metrów. Zaraz po nim startował Piotr Żyła, wylądował na 123,5 metrze. Obrońca tytułu sprzed roku – Stefan Kraft, skoczył 115 metrów, a Kamil Stoch 119 m. Lider klasyfikacji generalnej PŚ – Ryoyu Kobayashi 123,5 metra.

Wyniki serii próbnej

Lista startowa

 

 

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.