MŚ w saneczkarstwie – Oberhof 2023. W jakim składzie wystartują Polacy? Oto nasza reprezentacja

fot. Screen - Youtube FIL Luge

Zbliża się jeden z najważniejszych sportowych wydarzeń sezonu – Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie – Oberhof w 2023 roku. Wiemy już, w jakim składzie wystartuje reprezentacja Polski.

fot. Screen – Youtube FIL Luge

Wielkie wydarzenie to okazja do wyłonienia najlepszych saneczkarzy na świecie, a także do świętowania sukcesów tych wybitnych sportowców. Mistrzostwa rozegrane zostaną w Oberhofie, jednym z najbardziej znanych miejsc na torach saneczkowych.

Skład Polaków na MŚ w saneczkarstwie – Oberhof 2023

Polska ma swoją reprezentację saneczkarzy, którzy będą walczyć o zwycięstwo na tym wyjątkowym wydarzeniu. Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Saneczkarstwie w Oberhofie w 2023 roku składa się z:

  • Mateusz Sochowicz,
  • Natalia Jamróz,
  • Klaudia Domardzka,
  • Wojciech Chmielewski / Jakub Kowalewski.

PROGRAM MŚ W SANECZKARSTWIE – OBERHOF 2023

Oberhof jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na świecie, jeśli chodzi o saneczkarstwo. Położony jest w górach Thüringer w Niemczech, a jego długi tor pozwala na gładkie i szybkie jazdy. Przepiękna sceneria wokół toru saneczkowego sprawia, że jest to idealne miejsce na przeprowadzenie mistrzostw świata w saneczkarstwie.

Tor oferuje doskonałą przyczepność i jest wyposażony w kilka ciasnych zakrętów, aby zachęcić zawodników do bardziej agresywnych manewrów.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj