MŚ w saneczkarstwie - Oberhof 2023. Polska drużyna szósta na świecie

14:43, 29.01.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:37, 29.01.2023

W Oberhofie zakończyły się mistrzostwa świata w saneczkarstwie. W ostatniej konkurencji polska drużyna zajęła szóste miejsce.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Austriak przerwał passę gospodarzy

Podczas dwóch pierwszych dni mistrzostw wszystkie konkurencje wygrali Niemcy. Ta passa gospodarzy zakończyła się przy okazji jedynek mężczyzn. Największy sukces w karierze osiągnął Jonas Muller. 25-letni Austriak okazał się najszybszy w dwóch przejazdach, więc wygrał dość pewnie. Drugiego Maxa Langenhana wyprzedził 104 tysięczne. Niemiec w drugim ślizgu wyprzedził Davida Gleirschera, który uzupełnił podium. Bez medalu pozostał czwarty Felix Loch. Mateusz Sochowicz po pierwszym przejeździe zajmował 20. miejsce i jako ostatni awansował do drugiej części zmagań. W niej po upadkach Kasparsa Rinksa i Dominika Fischnallera awansował na 18. pozycję.

Wyniki - jedynki

Wygrana Niemców rzutem na taśmę

Mistrzostwa świata zakończyła rywalizacja sztafet. Wystartowało w niej 11 zespołów, w tym Polacy - Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Podczas swojego przejazdu nasi saneczkarze walczyli z czasem Słowaków i okazali się lepsi. Później żadna z drużyn ze światowej czołówki nie popełniła błędu i polski zespół zakończył mistrzostwa na szóstym miejscu. Faworytami do złotego medalu byli Niemcy (Anna Berreitter, Max Langenhan i Toni Eggert/Sascha Benecken). Wygrali zawody, ale tylko z przewagą 23 tysięcznych nad Austrią, a dwójka musiała odrabiać ponad dwie dziesiąte sekundy straty. Brązowy medal zdobyli Łotysze.