MŚ w saneczkarstwie: Faworyci – sprint

fot.pap.pl
fot.pap.pl

Na początek mistrzostw świata w Igls rozegrane zostaną zawody w sprincie. Kto powalczy o medale na torze olimpijskim?

Jedynki kobiet

W tym sezonie klasyfikację generalną Pucharu Świata w sprincie wygrała Natalie Geisenberger. Niemka jest główną faworytką zawodów na torze olimpijskich. Geisenberger nie wygrała w tym sezonie żadnych zawodów w tej konkurencji. Dwukrotnie triumfowała Tatiana Iwanowa, a raz Erin Hamlin. Najgroźniejszą rywalką Geisenberger będzie Tatjana Huefner. Rok temu na mistrzostwach świata w Konigssee wygrała niespodziewanie Szwajcarka Martina Kocher wyprzedzając Niemki. Rok temu świetnie zaprezentowała się Natalia Wojtuściszyn, która była 9. W tym sezonie nasza zawodniczka tylko raz awansowała do zawodów głównych i ani razu nie wystartowała w sprincie. Ewa Kuls w sprincie w Siguldzie zajęła 15. miejsce. Sukcesem będzie jeśli któraś z Polek awansuje do finałowych zawodów.

Jedynki mężczyzn

Rok temu w Konigssee na podium stanęło 3 Niemców Felix Loch, Andi Langenhan i Ralf Palik. W tym roku powtórzyć ten wynik będzie Niemcom bardzo trudny. Loch w klasyfikacji Pucharu Świata jest 4., a rywalizację w sprincie zakończył na 2. lokacie. Wydaje się, że karty w Igls rozdawać będą Rosjanie. Liderem Pucharu Świata i zwycięzcą klasyfikacji sprinterskiej jest Roman Rjepiłow. Tytuł mistrza Europy wywalczył Semen Pawliczenko. Plany Rosjanom pokrzyżować może reprezentant gospodarzy Wolfgang Kindl. W finałowej piętnastce raczej nie zobaczymy saneczkarza z naszego kraju. W kwalifikacjach wystartują Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz.

Dwójki

Na ostatnich mistrzostwach świata, które odbyły się w Konigssee Toni Eggert i Sascha Benecken zostali zdyskwalifikowani. W tym sezonie nie wyobrażało sobie oni innego rezultatu niż zdobycie mistrzostwa świata. W tym sezonie niemiecka dwójka wygrała wszystkie edycje w sprincie. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Tobias Wendl/Tobias Arlt. Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali Niemcy Matt Mortensen/Jayson Terdiman. Liczymy na dobry występ Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. W tym sezonie Polacy wystartowali we wszystkich 3 edycjach sprinterskiej rywalizacji. W Winterbergu zajęli 10. miejsce, a w Park City i w Siguldzie 15. Planem minimum naszego duetu jest awans do zawodów głównych, a potem walka o jak najwyższą lokatę.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.