MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Michalski siódmy na półmetku

W chińskim Changchun rozgrywane są dwudniowe Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju sprinterskim. Polskę reprezentuje Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski, którzy do Chin pojechali od razu po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Na wynik końcowy w wieloboju sprinterskim składa się rezultat z czterech przejazdów: dwóch na 500m i dwóch na 1000m. Dzisiaj zawodnicy rywalizowali po raz na każdym dystansie. Na krótszym lepiej z naszych dwóch łyżwiarzy zaprezentował się Piotr Michalski, który uzyskał siódmy czas. Sebastian Kłosiński po pierwszej części rywalizacji zajmował odległe dwudzieste pierwsze miejsce, ale za sprawą bardzo dobrego występu na 1000m Polak awansował na dwunastą lokatę. Kłosiński na dwa i pół okrążenia uległ zaledwie trzem zawodnikom. Michalski startował dzisiaj bardzo równo i na dystansie 1000m uzyskał ósmy czas, dzięki czemu na półmetku rywalizacji zajmuje wysokie siódme miejsce.

Na prowadzeniu znajduje się Norweg Havard Holmefjord Lorntzen, który w Pjongczang wywalczył złoto na 500m i srebro na 1000m. Drugie miejsce zajmuje broniący tytułu sprzed roku Holender Kai Varbij, a tuż za nim znajduje się jego rodak Kjeld Nuis. Mistrz olimpijski na dystansach 1000m i 15000m po raz kolejny pokazał, że w tych konkurencjach jest najlepszy. Mimo, że po 500m zajmował dopiero dwunaste miejsce, najlepszy czas uzyskany na dwa razy dłuższym dystansie pozwolił mu awansować na trzecią lokatę.

W rywalizacji łyżwiarek na półmetku prowadzi Japonka Nao Kodaira. Doświadczona zawodniczka z kraju kwitnącej wiśni nie straciła wysokiej formy jaką prezentowała w Pjongczang, gdzie wywalczyła złoto na 500m i srebro na 1000m. Ponadto Kodaira broni tytułu wywalczonego w zeszłym sezonie w kanadyjskim Calgary. Tak samo jak u mężczyzn w ścisłej czołówce znajdują się dwie zawodniczki z Holandii odpowiednio: druga Jorien ter Mors, a czwarta Marrit Leenstra. Rozdziela je tylko Amerykanka Brittany Bowe, która jest dwukrotną mistrzynią świata w tej specjalności, po tytuł sięgała w Astansie w 2015r. i  w Seulu w 2016r. Polki nie startują.

Dalsza część rywalizacji już jutro o 10:00.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.