MŚ w lotach w Planicy przełożone na kolejny sezon

Mistrzostwa świata w lotach w Planicy nie zostaną już rozegrane w sezonie 2019/2020. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, skoczkowie o medale w słoweńskiej miejscowości będą walczyć dopiero kolejnej zimy.

Po odwołaniu końcówki sezonu Pucharu Świata 2019/2020, FIS zdecydował się także na przeniesienie imprezy mistrzowskiej – rywalizacji w lotach w Planicy. O medale w słoweńskiej miejscowości zawodnicy mieli walczyć w dniach 19 – 22 marca. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, wiadomo już, że mistrzostwa odbędą się w przyszłą zimę. FIS natomiast nie poinformował jeszcze, jakie są ustalenia w kontekście daty przełożenia zmagań o medale. Decyzja o końcowym zakończeniu sezonu zimowego w skokach zapadła poprzez niebezpieczeństwo zachorowania skoczków oraz wszystkich innych pracowników tego wydarzenia.

Przełożenie zawodów w Planicy oznacza, że w sezonie 2020/2021 czekają nas emocje podczas dwóch imprez rangi mistrzowskiej – oprócz MŚ w Słowenii zostaną rozegrane także mistrzostwa globu w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. W kontekście lotów warto zaznaczyć również, że małą Kryształową Kulę wywalczył zwycięzca klasyfikacji generalnej całego cyklu Stefan Kraft. Piotr Żyła uplasował się na bardzo wysokim trzecim miejscu.

Źródło: FIS