MŚ w Lahti: Nie było niespodzianki, złoto dla Niemców

fot. sport.tvp.pl

fot. sport.tvp.pl
fot. sport.tvp.pl

Reprezentacja Niemiec w składzie Bjoern Kircheisen, Fabian Riessle, Eric Frenzel i Johannes Rydzek wygrała zawody drużynowe kombinatorów norweskich. Srebro przypadło Norwegom, a brąz Austriakom.

Niemcy mieli po konkursie skoków aż 44 sekund przewagi nad rywalami. Ciężko było sobie wyobrazić, żeby Niemcy nie zdobyli złotego medalu. Reszta reprezentacji walczyła o pozostałe miejsca na podium. Z taką samą stratą do Niemców po skoku na trasę ruszyli Japończycy i Francuzi. Obie te reprezentacje starały się obronić przed Austriakami i Norwegami. Właśnie te silne ekipy najpierw doścignęły Laurenta Muhlethalera, a potem Hideakiego Nagai, który pod koniec swojej zmiany zaliczył upadek. Dzięki świetnej dyspozycji biegowej Magnusa Moana i Bernharda Grubera aż 4 ekipy liczyły się w walce o srebro. Pierwszy w zespole niemieckim biegł Bjoern Kircheisen, który powiększył przewagę nad rywalami do 55 sekund.

Już na samym początku drugiej zmiany od grupki walczącej o medale odpadł Francuz Maxime Lahuerte. Zaś zaatakować postanowił Mikko Kokslien. Norweg rozpoczął drogę swojej drużyny po srebrny medal. Kokslienowi udało się nawet zmniejszyć stratę do Niemców do 46 sekund.

Jednak nie było mowy o tym, żeby Norwegowie dogonili Niemców. Różnica pomiędzy Fabianem Riessle i Magnusem Krogiem wzrosła. Za plecami Niemców i Norwegów toczyła się walka o brązowy medal. Pod koniec trzeciej zmiany Philipp Orter zaatakował i odskoczył Yoshito Watabe o prawie 7 sekund. Rywalizacja o miejsce na najniższym stopniu podium była wciąż otwarta. Niedaleko Austriaków i Japończyków byli jeszcze Finowie, Włosi i Francuzi.

Johannes Rydzek i Joergen Graabak nie musieli się zbytnio martwić o swoje pozycje. Ostatecznie Niemcy wyprzedzili Norwegów o 42 sekundy. Niesamowita była walka o trzecie miejsce, gdyż liczyło się w niej aż 5 ekip. Na ostatniej rundy zaatakował Paul Gerstgrasser i ostatecznie Austriak odskoczył Akito Watabe i nie pozwolił się dogonić goniącej trójce. Austriacy w składzie Gruber, Seidl, Orter i Gerstgrasser wywalczyli brązowy medal. Czwarte miejsce zajęli Japończycy, a piąte po świetnym finiszu legendy kombinacji Hannu Maaninena zajęli Finowie.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.