MŚ w Hochfilzen: Niemki najlepsze w sztafecie, Polki siódme

kguzik

Reprezentantki Niemiec wygrały rywalizację sztafet na biathlonowych mistrzostwach świata w Hochfilzen. Na podium stanęły jeszcze Ukrainki i Francuzki. Polki ukończyły zawody na siódmym miejscu. 

Niemki były zdecydowanymi faworytkami sztafety 4×6 kilometrów i nie zawiodły oczekiwań swoich kibiców. Złoto przyniosło im zestawienie: Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Hildebrand i Laura Dahlmeier. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów prowadzenie objęły po dobrym występie Hildebrand i nie oddały go do samego końca. Kibice mogli mieć co prawda chwilę zwątpienia podczas ósmego strzelania (dwa pudła Dahlmeier), ale ostatecznie 23-letnia biathlonistka odparła atak rywalek i wywalczyła czwarty tytuł mistrzyni świata w Hochfilzen.

Srebrny medal przypadł w udziale Ukrainkom. Mistrzynie olimpijskie z Soczi wystąpiły w składzie Iryna Varvynets, Julia Dżyma, Anastazja Merkuszyna i Olena Pidhrushna. Ukrainki od samego początku biegu utrzymywały się w ścisłej czołówce, a na ostatnim kilometrze skuteczny atak przeprowadziła Pidhrushna, która uciekła swoim rywalkom (Francuzkom i Czeszkom). Trzecie miejsce zajęły Francuzki. Trójkolorowe miały szansę na lepszy wynik, ale zarówno Celia Aymonier, jak i Justine Braisaz, musiały się bronić przed rundami karnym.

Reprezentantki Polski biegnące w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik zajęły siódme miejsce, tracąc do triumfatorek minutę i 23 sekundy. Biało-czerwone zaprezentowały się jednak przyzwoicie i tę lokatę można traktować jako umiarkowany sukces.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.