MŚ w Altenbergu. Złota w skeletonie dla obrońców tytułów

fot. insidethegames.biz

Christopher Grotheer oraz Tina Hermann sprawili dzisiaj najwięcej radości swoim kibicom. Reprezentanci Niemiec sięgnęli bowiem po złote medale mistrzostw świata w skeletonie. Polacy nie startowali.

fot. insidethegames.biz

Zakończyła się rywalizacja skeletonistów w ramach tegorocznych mistrzostw świata w Altebergu. W zawodach mężczyzn tytuł wywalczony przed rokiem obronił Christopher Grotheer. Niemiec był dość wyraźnie lepszy od wicemistrza, którym został Aleksander Tretikow z Rosji. Brązowy medal zawisł na szyi kolejnego z reprezentantów Niemiec. To Alexander Gassner, którego strata do rodaka była spore, bo po czterech ślizgach wyniosła 1,20 sek.

W zmaganiach kobiet byliśmy świadkami jeszcze większej dominacji reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Po złoty medal trzeci raz z rzędu sięgnęła Tina Hermann. To łącznie czwarte indywidualne złoto w karierze tej niemieckiej zawodniczki. Wicemistrzynią świata (również trzeci raz z rzędu) została Jacqueline Loelling, której po czterech rundach rywalizacji do złota zabrakło ledwie 0,11 sek. Podium uzupełniła zawodnika z Rosji – Jelena Nikitina. Dla aktualnej mistrzyni Europy to trzeci i zarazem pierwszy od pięciu lat medal mistrzostw świata.

Wyniki: mężczyźni | kobiety

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj