MŚ w Altenbergu. Hermann i Grotheer ze złotym medalem, faworyci liderują na półmetku

Oglądając kolejny dzień bobslejowo-skeletonowych Mistrzostw Świata w Altenbergu, można przekonać się o słuszności sportowego porzekadła, w myśl którego “gospodarzom pomagają ściany”. W rywalizacji drużynowej w skeletonie złoto przypadło Niemcom, a na półmetku rywalizacji monobobów i czwórek również prowadzą nasi zachodni sąsiedzi.

Tina Hermann (Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)

Jedyną konkurencją, w której rozdano dziś medale, był konkurs drużynowy skeletonistów. Do łącznego czasu drużyny liczył się jeden przejazd kobiety i mężczyzny z tego samego kraju, a każdą z nacji mogły reprezentować maksymalnie dwa duety. Zarówno złoto, jak i srebro trafiło do Niemców – Tina Hermann i Cristopher Grotheer wyprzedzili Jacqueline Lölling i Alexandra Gassnera o 14 setnych sekundy, a reprezentujący rosyjski związek bobslejowy Elena Nikitina i Aleksander Tretiakow wywalczyli brąz. Sklasyfikowano jedenaście par.

Wyniki – skeleton (drużynowo)

Polskiego kibica szczególnie interesowała dziś rywalizacja monobobów kobiet, gdzie mogliśmy oglądać Sylwię Smolarek. Na półmetku rywalizacji, po 2 z 4 ślizgów, Polka zajmuje 22. lokatę. Na czele toczy się niezwykle wyrównany pojedynek między faworytkami. Stephanie Schneider wyprzedza zaledwie o 4 setne sekundy Kallie Humphries, a nie bez szans na złoto jest też Laura Nolte. Niemka, trzecia po dwóch przejazdach, traci do liderki 18 setnych sekundy i uzyskała najlepszy czas ślizgu dnia (dokładnie 1.00.00 w I przejeździe).

Monoboby kobiet – wyniki po 2 z 4 ślizgów

Francesco Friedrich jest na najlepszej drodze do wywalczenia trzynastego złotego medalu na Mistrzostwach Świata. Kolekcję trofeów uzupełnia od 10 lat, a przez trzy ostatnie mistrzostwa wygrywał i w dwójkach i w czwórkach. Po złocie zdobytym w pierwszej z wymienionych konkurencji prowadzi i w tej drugiej. Przewaga załogi dowodzonej przez 30-latka z Niemiec nad Austriakami (lider: Benjamin Maier) wynosi 38 setnych sekundy). O brąz powinni powalczyć Johannes Lochner z Niemiec (+0.71 s.), Łotysz Oskars Kibermanis (+0.82 s.) i Kanadyjczyk Justin Kripps (+0.85 s.)

Czwórki mężczyzn – wyniki po 2 z 4 ślizgów

Zakończenie monobobów kobiet jutro o 9:00, a męskich czwórek – o 15:00.

źródło: ibsf.org