MŚ U23 w Goms: Anastasia Sedova ze złotem, trzy Rosjanki na podium w skiathlonie

12:04, 02.02.2018 Daniel Topczewski Aktualizacja: 12:07, 02.02.2018

Reprezentantki Rosji zdominowały rywalizację w skiathlonie podczas mistrzostw świata U-23 w Goms. Złoto wywalczyła Anastasia Sedova, srebro Natalia Neprayeva, a brąz Jana Kirpichenko. Polki nie startowały.

Medalistki dzisiejszego biegu kwestię miejsc na podium rozstrzygnęły tuż przed zmianą nart. Rosjanki mniej więcej na kilometr przed wjazdem na stadion narzuciły wysokie tempo i oderwały się od pozostałych biegaczek. Najlepiej w strefie zmiany nart poradziła sobie Natalia Neprayeva, która zyskała kilka cennych sekund nad swoimi głównymi konkurentkami. Anastasia Sedova jednak bardzo szybko zneutralizowała tę stratę i dogoniła swoją rodaczkę. Z tyłu została Yana Kirpichenko, ale ona nie zdołała zbliżyć się do prowadzącego duetu.

Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na dwunastym kilometrze. Kilka mocniejszych ruchów Sedovej sprawiło, że Rosjanka zyskała kilka sekund przewagi. Biegnąca na drugim miejscu Natalia Neprayeva nie była w stanie odeprzeć ataku swojej koleżanki z kadry i musiała zadowolić się srebrnym medalem. Ostatecznie obie reprezentantki Rosji dzieliło na mecie 10 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Jana Kirpichenko, która musiała cały dystans pokonać samotnie. 22-latka straciła do triumfatorki 37 sekund.

Na czwartym miejscu finiszowała Niemka Pia Fink (+1:33,5), a na piątej pozycji kolejna Rosjanka - Julia Belorukova (+1:58). Reprezentantki Polski nie startowały.