MŚ U-23 w Lahti: Jules Lapierre złotym medalistą na 15 km łyżwą. Dominik Bury w drugiej dziesiątce

Jules Lapierre wywalczył drugi złoty medal mistrzostw w Lahti dla Francji. Dwudziestotrzyletni biegacz na mecie zdecydowanie wyprzedził Czecha Michala Novaka oraz Rosjanina Ivana Jakimuszkina. Najlepszy z Polaków, Dominik Bury, ukończył bieg na dziewiętnastej pozycji.

Jules Lapierre praktycznie z każdym kilometrem powiększał przewagę nad rywalami w rozgrywanym dziś biegu na 15 km techniką łyżwową w ramach mistrzostw świata w Lahti w kategorii U-23. Na mecie zameldował się z blisko trzydziestosekundową przewagą nad drugim Czechem Michalem Novakiem i zdobył złoty medal. Tym samym Francja ma już dwa krążki najcenniejszego kruszcu – wcześniej w zestawieniu juniorów triumfował Jules Chappaz. Na mistrzowskim podium stanie dziś także Rosjanin Ivan Jakimuszkin (+30 s). W czołowej dziesiątce zostało sklasyfikowanych trzech Francuzów oraz Rosjan, dwóch Norwegów, Czech oraz reprezentant Andory.

Dominik Bury zanotował najlepszy wynik wśród Polaków na tych mistrzostwach. Biało-czerwony ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiętnastej lokacie. Kacper Antolec był czterdziesty siódmy, a Mateusz Haratyk pięćdziesiąty.

Wyniki biegu

Źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.