MP w Zakopanem. Kubacki ze złotem i rekordem Średniej Krokwi

20:02, 18.10.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 21:21, 18.10.2022

W rozgrywanych w Zakopanem mistrzostwach Polski w skokach narciarskich po złoty medal sięgnął Dawid Kubacki, w drugiej ustanawiając nowy rekord Średniej Krokwi. U kobiet mistrzynią została Nicole Konderla.

Screen - TVP Sport

Złoty Kubacki

Po pierwszej serii konkursu panów na czele plasował się Dawid Kubacki. Czołową trójkę uzupełniali Stefan Hula i Piotr Żyła. Dopiero na siódmej pozycji był Kamil Stoch.

W finałowej serii Kubacki udowodnił prezentowaną przez cały sezon letni świetną dyspozycję. Mistrz świata z Seefeld uzyskał 108,5 metra, tym samym ustanawiając nowy rekord Średniej Krokwi. Srebrny medal zdobył Piotr Żyła (99,5 m; 99,5 m), a brązowy Stefan Hula (105,5 m; 102 m). Niespełna trzy punkty do podium stracił Kacper Juroszek. Piąty był Paweł Wąsek, szósty Jan Habdas, a siódmy Kamil Stoch. Czołową dziesiątkę uzupełnili Klemens Murańka, Władimir Zografski oraz Tomasz Pilch.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn

Konderla mistrzynią

Wśród kobiet najlepsza okazała się prowadząca po pierwszej serii Nicole Konderla. Skoczkini w swoich konkursowych próbach uzyskała odpowiednio 90,5 oraz 102 metry. Tym samym zdominowała rywalizację, o 45,9 punktów wyprzedzając drugą Tamarę Mesikovą (82,5 m; 90,5 m). Ta, choć jest Słowaczką, zdobyła srebrny medal, gdyż posiada licencję polskiego klubu. Trzecie miejsce zajęła Natalia Słowik, a czwarte Sara Tajner.

Na kolejnych lokatach uplasowały się Paulina Cieślar i Joanna Kil. Siódma była Kamila Karpiel, ósma Anna Twardosz, a dziewiąta Pola Bełtowska. Dopiero na dziesiątej pozycji rywalizację zakończyła Kinga Rajda, która w pierwszej serii uzyskała zaledwie 60,5 metra.