MP w Siguldzie: Ewa Kuls-Kusyk i Mateusz Sochowicz najlepsi w kraju, koniec kariery czołowych polskich saneczkarzy

fot. nj24.pl

fot. nj24.pl

W dniach 15-17 marca na torze lodowym w łotewskiej Siguldzie odbyły się kończące sezon zimowy Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie. Do konkurencji jedynek mężczyzn i kobiet oraz dwójek mężczyzn zgłoszono łącznie 29 sportowców.

Mistrzynią Polski w jedynkach została faworytka, Ewa Kuls-Kusyk. Najlepsza Polka w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu Pucharu Świata o ponad 2.5 sekundy wyprzedziła 18-letnią Natalię Jamróz, zaś brązowy medal wywalczyła Nikola Domowicz.

W konkurencji jedynek mężczyzn, pod nieobecność Macieja Kurowskiego, faworytem był Mateusz Sochowicz – jednak wywalczenie złotego medalu nie było dla niego takie proste. Po pierwszym ślizgu minimalnie przegrywał z Kacprem Tarnawskim, ostatecznie odrobił jednak setne sekundy straty i został mistrzem kraju. Tarnawski spadł na trzecie miejsce, a saneczkarzy startujących w zeszłym sezonie PŚ rozdzielił jeszcze Wojciech Chmielewski.

Wyżej wspomniany Chmielewski do srebra indywidualnego dołożył jeszcze złoty medal wywalczony w konkurencji dwójek, w której jego partnerem był Jakub Kowalewski. Drugie miejsce zajęła dwójka Mateusz Karaś/Jakub Karaś, a trzecie – Patryk Poręba i Karol Mikrut.

Z powodu braku czasu na rozegranie zawodów drużynowych, w ustaleniu kolejności polskich drużyn zostały wzięte pod uwagę najlepsze pojedyncze czasy ślizgów. Najlepszym klubem okazał się UKS Nowiny Wielkie (Ewa Kuls-Kusyk, Adam Wanielista, dwójka Grudziński/Wanielista), drugie miejsce zajęła drużyna UKS Tajfun Nowy Sącz/UMKS Krynica-Zdrój, a trzecie – KS Śnieżka Karpacz/MKS Karkonosze-Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste pożegnanie sportowców, którzy kończą swoją przygodę z sankami. Są to Natalia Wojtuściszyn, Patryk Poręba i Karol Mikrut. Zawodnicy otrzymali honorowe dyplomy, co było podziękowaniem za godne reprezentowanie kraju na międzynarodowej arenie.

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI 2019

źródło: pzssan.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.