MP w Jakuszycach: Medale za sztafety rozdane. Najlepsze drużyny Kowalczyk i Staręgi

Dzisiaj odbyła się ostatnia konkurencja Mistrzostw Polski w biegach narciarskich w Jakuszycach. Panie i panowie rywalizowali w sztafetach 4 x 5 i 7.5 km. Najszybsze okazały się być drużyny z Katowic i Siedlec w składzie z m.in. Justyną Kowalczyk i Maciejem Staręgą.

Największe szanse na zwycięstwo wśród kobiet miała sztafeta z Justyną Kowalczyk na czele reprezentującą zespół AZS AWF Katowice. Dwukrotna mistrzyni olimpijska dała swojemu teamowi bardzo dużą przewagę, ustanawiając najlepszy czas w części klasycznej o dwie minuty i szesnaście sekund nad drugą w tym zestawieniu Urszulą Łętochą. Martyna Galewicz, biegnąca na ostatniej zmianie, przybiegła na linię mety na pierwszym miejscu. Druga była sztafeta LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, w składzie z Sylwią Jaśkowiec, która z kolei pobiegła zdecydowanie najszybciej, o 2 minuty nad kolejną zawodniczką, na części rozgrywanej łyżwą. Trzecią pozycję zajęła drużyna MKS Halisz Ustrzyki Dolne.

Wyniki sztafety kobiet

O wygraną wśród mężczyzn w sztafecie 4x 7,5 km zacięcie rywalizowały klub UKS Rawa Siedlce oraz AZS AWF Zakopane. Najszybciej część klasyczną pokonał zawodnik z Siedlec – Maciej Staręga, a dowolną Paweł Klisz z tego samego klubu. Ostatecznie to właśnie ich klub zwyciężył, a drużyna z Zakopanem, w której byli m.in. bracia Antolec, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Na trzeciej lokacie uplasowali się biegacze z UKS Regle Kościelisko.

Wyniki sztafety mężczyzn

Źródło: pzn.pl

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.