MP w biegach: Urszula Łętocha i Maciej Staręga ze złotymi medalami

fot. pzn.pl
fot. pzn.pl

Dziś na Polanie Jakuszyckiej walczono o kolejne medale. Najlepsza podczas MP w biegu pań na dystansie 15 kilometrów techniką dowolną okazała się Urszula Łętocha, a wśród panów (na dystansie 30 kilometrów) triumfował Maciej Staręga.

W MP Seniorów w biegach narciarskich wśród kobiet najlepsza okazała się Urszula Łęchota, której udało się na finiszu pokonać Martynę Galewicz. – Z medalu jestem bardzo zadowolona, bo to jest moje drugie złoto tutaj, ale tym razem indywidualne. Również cieszę się z mojej dyspozycji, że udało mi się wygrać na finiszu z Martyną – przyznaje zawodniczka. Na trzeciej pozycji uplasowała się Agata Warło.

Tytuł mistrza Polski wśród panów po raz trzeci zdobył Maciej Staręga, który po zwycięstwach w sprincie drużynowym stylem klasycznym oraz sprincie w technice dowolnej wywalczył złoto w biegu na 30 kilometrów stylem łyżwą. – Bardzo długo zastanawiałem się czy biec dzisiaj, czy poczekać na 10 km klasykiem. 20 minut przed startem się zdecydowałem i wyszło tak jak wyszło. Udało mi się wygrać – opowiada złoty medalista. Po analizie fotokomórki srebrny medal przyznano Janowi Antolcowi, a brąz powędrował do Dominika Burego.

Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “MP w biegach: Urszula Łętocha i Maciej Staręga ze złotymi medalami

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.