MP: Maciej Kot mistrzem Polski na dużej skoczni

19:20, 08.10.2016 Mateusz Król

maciej_kot_podium_wislaMaciej Kot zdobył dziś kolejny złoty medal Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Zakopiańczyk triumfował z pewną przewagą nad Kamilem Stochem i Klemensem Murańką.

Reprezentant klubu AZS Zakopane Maciej Kot zdobył w sobotni wieczór złoty medal Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Na skoczni w Wiśle uzyskał najpierw 131,5 metra a w drugiej serii dwa metry mniej i uzyskał łączną notę 292,4 punktu. Srebrny medal wywalczył dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi Kamil Stoch. 29-latek jako jedyny był w stanie choć w pewnym stopniu nawiązać walkę ze zwycięzcą konkursu. W swoich skokach uzyskiwał 127,5 oraz 125,5 metra. Stoch stracił jednak do Kota 14,4 punktu. Brązowy medal wywalczył Klemens Murańka, który po pierwszej serii był piąty (122,5 m). W drugiej rundzie powtórzył rezultat i pozwoliło mu to awansować na pozycję medalową. Czwarte miejsce wywalczył Jan Ziobro (122 m; 121,5 m) a piąty był Aleksander Zniszczoł (125,5 m; 117,5 m). W zawodach udziału nie wziął Dawid Kubacki, który jest przeziębiony. Jutro w Wiśle konkurs drużynowy.