Mougel i Fayed szykują się do powrotu po kontuzji

fot. John Williams / CC BY ND

Laurie Mougel i Guillermo Fayed to dwójka francuskich alpejczyków, którzy końcówki ubiegłego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych z powodu kontuzji. Oboje doznali wtedy zerwania więzadeł w kolanie.

Fayed, specjalista od zjazdów i super-G zakończył jazdę w sezonie 2015/2016 podczas drugiego treningu zjazdu w Kvitfjell, natomiast jego młodsza koleżanka Laurie, która jeździ niemal wyłącznie slalomy upadła w trakcie treningu przed zawodami PŚ w Jasnej. Mougel zerwała więzadła w lewym kolanie, a Fayed w prawym i musieli poddać się ich rekonstrukcji i długiej rehabilitacji. – Tego lata musiałam zaczynać wszystko od zera. Straciłam wszystkie mięśnie w lewej nodze, ale dzięki ćwiczeniom udało się je na nowo odbudować – powiedziała Mougel.

Po siedmiomiesięcznej przerwie, we wrześniu Fayed i Mougel rozpoczęli treningi na nartach – slalomistka w Serre Chevalier Vallée Briançon, zaś zjazdowiec w Zermatt, a obecnie trenują zresztą reprezentacji Francji w swojej ojczyźnie w Tignes. Obydwoje mają oczywiście odmienne cele. Laurie Mougel ma nadzieję na występ w pierwszym slalomie PŚ w Levi. Francuzka przyznaje, że z dnia na dzień czuje się coraz lepiej i wierzy, że zdąży się przygotować na zawody w Finlandii, które odbędą się za miesiąc. Z kolei Guillermo Fayed chciałby wystartować w konkurencjach szybkościowych w Lake Louise, gdzie przed dwoma laty wywalczył swoje pierwsze w karierze miejsce na podium. Do tej pory udało mu się czterokrotnie być w najlepszej trójce – za każdym razem w zjeździe, który jest zdecydowanie jego mocniejszą stroną.

Źródło: neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.