Monika Hojnisz-Staręga przerywa karierę na rok. “Myślę o igrzyskach”

fot. Mateusz Król

Najlepsza polska biathlonistka ostatnich sezonów Monika Hojnisz-Staręga zdecydowała się na roczną przerwę od startów. – Po kilkunastu latach ciągłego reżimu treningowego uznałam, że tego potrzebuję – powiedziała w rozmowie dla Polskiego Związku Biathlonu. 

fot. Mateusz Król

Hojnisz-Staręga na początku okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023 otrzymała powołanie do kadry narodowej. Chorzowianka nie stawiła się jednak na ani jednym obozie po wcześniejszych rozmowach z trenerem Tobiasem Torgersenem. Monika ma własny tryb indywidualnych przygotowań.

Teraz oficjalnie już wiadomo, że 31-latki zabraknie na starcie zawodów podczas nadchodzącej zimy. – Po kilkunastu latach ciągłego reżimu treningowego uznałam, że potrzebuję przerwy. Chcę odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a nie ma lepszej pory na taki urlop niż rok poolimpijski – przyznała w komunikacie opublikowanym przez Polski Związek Biathlonu.

Trzykrotna olimpijka zamierza jednak powrócić i zawalczyć o udział w kolejnych igrzyskach. – Absolutnie nie oznacza to, że rozstaję się z biathlonem na dobre. W dalszym ciągu myślę o starcie na igrzyskach w 2026 roku.

Źródło: PZBiath/informacja własna