Mistrzyni olimpijska pokonała raka, a teraz wystartuje w maratonie

fot: firsttracksonline.com

Złota medalistka Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w narciarskim sprincie drużynowym, Amerykanka Kikkan Randall, ogłosiła, że weźmie udział w prestiżowym Maratonie Nowojorskim. Bieg odbędzie się 3 listopada.

Ostatnie lata były dla 36-latki niezwykle ciężkim okresem. Zawodniczka z Salt Lake City po zakończeniu kariery zawodniczej zmagała się z nowotworem piersi i przechodziła kolejne cykle chemioterapii. Amerykanka poddała się także operacji usunięcia guza. Na szczęście leczenie zakończyło się pomyślnie, a w marcu tego roku Randall mogła już oficjalnie ogłosić, że jest zdrowa. Jak widać, znakomita sprinterka wciąż tęskni za rywalizacją – choćby tą amatorską.

 – Fantastycznie jest wrócić do dobrej formy po tylu cyklach leczenia. Jestem zmotywowana i szczęśliwa z tego, że mam przed sobą nowy cel. Po pokonaniu takich trudności wszystko staje się łatwiejsze – powiedziała Kikkan Randall.

W Maratonie Nowojorskim co roku bierze udział około pięćdziesięciu tysięcy biegaczy – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Polscy kibice ze szczególnym sentymentem wspominają bieg z 1990 roku. Najlepszą maratonką była wówczas Wanda Panfil-González.

źródło: fondoitalia.it

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: