Egzekucja na kombinacji alpejskiej wstrzymana

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Działacze FIS, obradujący przy okazji Mistrzostw Świata w Åre, dość niespodziewanie nie podjęli wydawało się już przesądzonej decyzji o zniknięciu kombinacji alpejskiej z programu następnych Mistrzostw Świata, które odbędą się we włoskiej Cortinie d’Ampezzo. Według wstępnych ustaleń (mogą zostać zmienione) slalom równoległy znajdzie się na następnych MŚ jako szósta konkurencja.


To z pewnością co najmniej duże zaskoczenie, bo decyzja wydawała się być już podjęta, tymczasem jest ciągle nadzieja dla konkurencji promującej wszechstronność, ale w ostatnich latach tracącej na znaczeniu. Działacze FIS chcą wypracować ciekawszą formułę jej rozgrywania (o co się wręcz prosi – w ostatnich latach w kombinacji liczą się niemal tylko slalomiści), ale nie chcą rezygnować z mającej długą tradycję rywalizacji. Oczywiście ostateczny program MŚ w Cortinie jeszcze nie został ustalony.

Działacze także zmodyfikowali prowizoryczny kalendarz na sezon 2019/2010 – La Thuile ma być zastąpione w nim przez Meribel, dyskutowano też na temat ewentualnej przerwy w okresie bożonarodzeniowym. Zmieniona ma zostać m.in. data slalomu mężczyzn w Madonnie di Campiglio z okresu między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, na okres po święcie Objawienia Pańskiego, a dokładnie na 8 stycznia.
źródło: oasport.it