Mistrzostwa Rosji: Korniłow zdobywa drugie złoto

15:38, 31.03.2016 Franek Damboń

DSC_1022-CopyDenis Korniłow wywalczył drugi medal w Mistrzostwach Rosji, które odbywały się w Niżnym Tagile. Zawody te odbyły się na skoczni HS-134.

Mistrzowi Rosji zwycięstwo zapewniły skoki na 121 oraz 126 metrów. Srebrny medal wywalczył Ilmir Hazetdinow po wylądowaniu na 121,5 i 126 metrze. Brąz wywalczył pauzujący w minionej edycji Pucharu Świata Dmitrij Vasiljew. 37- letni Rosjanin uzyskał 119 i 125 metrów. Tuż za podium na miejscu 4. znalazł się Michaił Maksimoczkin (118 i 115,5 m). Piaty był Roman Trofimow (117,5 i 115,5 m). Czołową szóstkę zamknął były kombinator norweski Jewgienij Klimow.

Wczoraj (30 marca) na skoczni HS-106 rozegrano konkurs mieszany, w którym zwyciężyła drużyna z Sankt Petersburga w składzie: Aleksiej Romaszow, Sofia Tichonowa, Władysław Bojarincew i Maria Jakowlewa.

Ostatnim konkursem w ramach Mistrzostw Rosji w skokach narciarskich będzie konkurs drużynowy na skoczni HS-134.