Mistrzostwa Polski w Zakopanem: Skinder i Staręga liderami po pierwszym dniu

fot. Patrycja Korczewska

Monika Skinder wygrała dziś oba biegi (fot. Patrycja Korczewska)

Letnie Mistrzostwa Polski na nartorolkach, rozgrywane na zasadzie mini-touru, znajdują się już na półmetku. W sobotę rozegrano prolog oraz biegi dystansowe stylem klasycznym. Po drugim ze startów najlepsi okazali się kadrowicze – Monika Skinder i Maciej Staręga.

Skinder dobrze czuła się już od rana. Pokonanie trasy prologu liczącej 1500 metrów zajęło jej 3 minuty i 17 sekund. Druga Magdalena Kobielusz straciła do niej ponad trzy sekundy. Czołową piątkę uzupełniły Łotyszka Patricjija Eiduka, Izabela Marcisz i Ewelina Kołodziej. Bieg interwałowy, który rozpoczął się o 17:00, nie przyniósł zmiany na pozycji liderki, choć przez chwilę zanosiło się na to. Marcisz przegrała jednak na ostatnich metrach, ledwie o sekundę. Eiduka straciła 16 sekund, a Kobielusz spadła na miejsce czwarte, notując ponad minutę straty. Medalistki wydają się być już więc znane, jednak w niedzielnym biegu stylem dowolnym (od 10:00) możemy być świadkami przetasowań w obrębie podium.

Maciej Staręga w prologu zajął trzecie miejsce, jednak na trasie drugiego biegu momentalnie odrobił stratę do braci Burych – Dominika i Kamila. Pierwszy z wymienionych do samego końca rywalizacji na 12.5 kilometra stylem klasycznym walczył ze Staręgą o zwycięstwo, ulegając o setne części sekundy. Miejsce na podium utrzymał też zwycięzca prologu, Kamil Bury, a czwarty dobiegł Mateusz Haratyk, tracąc do triumfatora ponad minutę. Do mety dobiegło jedenastu zawodników – o ile nikt się nie wycofa, właśnie tylu biegaczy pojawi się na starcie biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym.

Wyniki:

prolog – mężczyźni/kobiety

bieg interwałowy – mężczyźni/kobiety

źródło: pzn.pl