Mistrzostwa Polski w Szczyrku – program zawodów

0

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

W drugi weekend października w Beskidach skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy rywalizować będą w Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów. O medale krajowego czempionatu powalczą również skoczkinie narciarskie. Należy dodać, że po raz drugi w historii konkurs o tytuł mistrzyni Polski rozegrany zostanie na skoczni normalnej. Do programu Letnich Mistrzostw Polski Seniorów powraca konkurs drużynowy w skokach narciarskich, który po raz ostatni rozegrany został jesienią 2016 roku.

Tradycyjnie już w październiku odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich oraz Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Tej jesieni arenami zmagań będą: skocznia normalna (HS-104) w Szczyrku oraz trasy biegowe w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

W sobotę, 12 października 2019 roku o medale krajowego czempionatu powalczą skoczkinie oraz skoczkowie narciarscy. Do południa zaplanowany został konkurs drużynowy mężczyzn, który do kalendarza Letnich Mistrzostw Polski powraca po trzech latach. Następnie w wieczornej scenerii na Skalitem rozegrane zostaną zawody indywidualne kobiet oraz mężczyzn. Tego dnia konkurs skoków narciarskich rozpocznie się o godzinie 18:45.

W niedzielę, 13 października do walki wkroczą kombinatorzy norwescy. O godzinie 10:30 odbędzie się seria skoków do kombinacji norweskiej, a po południu rozegrany zostanie bieg na dystansie 10 km.

Program Letnich Mistrzostw Polski

12.10.2019, sobota – Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich
– 10:30 – seria próbna konkursu drużynowego na HS-104
– 11:00 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia dekoracji
– 17:00 – trening oficjalny Kobiet i Seniorów na HS-104 (1 seria)
– 17:45 – seria próbna Kobiet
– 18:00 – seria próbna Seniorów
– 18:45 – pierwsza seria konkursowa Kobiet
– 19:00 – pierwsza seria konkursowa Seniorów
seria finałowa Kobiet
seria finałowa Seniorów
ceremonie dekoracji Kobiet i Seniorów

13.10.2019, niedziela – Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej
– 10:00 – seria próbna na HS-104
– 10:30 – skok do kombinacji norweskiej
– 14:00 – bieg do kombinacji norweskiej na 10 km (Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna)

Przed rokiem w Mistrzostwach Polski Kobiet triumfowała Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u. Wicemistrzynią Polski została Anna Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast brązowy medal na obiekcie HS-77 wywalczyła minionej jesieni Joanna Szwab (AZS Zakopane).

Po raz ostatni Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów na skoczni normalnej odbyły się w październiku 2015 roku. Wówczas mistrzem Polski został Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane. Srebrny medal zdobył Maciej Kot z klubu AZS Zakopane, a na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega – Andrzej Stękała.

Ostatni konkurs drużynowy w skokach narciarskich rozegrany został w październiku 2016 roku, wtedy zawody odbyły się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Mistrzami Polski zostali reprezentanci klubu AZS Zakopane. Srebro wywalczyli skoczkowie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a brązowymi medalistami krajowego czempionatu zostali zawodnicy klubu LKS Klimczok Bystra.

Natomiast na obiekcie normalnym w Szczyrku skoczkowie narciarscy po raz ostatni w „drużynówce” rywalizowali w 2015 roku. Złoto mistrzostw Polski wywalczyli wówczas narciarze z zakopiańskiego AZS-u. Tytuł wicemistrzowski zdobyli zawodnicy TS Wisły Zakopane, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Przed dwoma laty w Szczyrku w Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów w kombinacji norweskiej triumfował Paweł Słowiok. Srebrnym medalistą został wówczas Adam Cieślar, a trzeci był Szczepan Kupczak. Wszyscy dwuboiści reprezentowali barwy klubu KS AZS AWF Katowice.

Źródło: Anna Karczewska/PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.