Międzynarodowy turniej curlingowy zagości po raz pierwszy w Polsce

0
Fot. J. Balcerski

Nowo otwarta, pierwsza w Polsce hala do curlingu już niedługo zostanie gospodarzem wyjątkowego wydarzenia w świecie zawodowego curlingu. W dniach 29 listopada – 2 grudnia 2018 odbędzie się tutaj turniej ISS WCT Atlas Mixed Doubles Łódź. W zawodach wezmą udział 24 drużyny z całego świata, w składzie których znajdą się najwybitniejsi zawodnicy tej olimpijskiej dyscypliny.

Turniej będzie największym wydarzeniem curlingowym w historii Polski. Po raz pierwszy będziemy gospodarzem organizowanych od 1992 roku zawodów z cyklu World Curling Tour. Poza Łodzią zawodnicy rozegrają mecze m.in. w Toronto, Tallinie, Soczi i Budapeszcie. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w formule par mieszanych (Mixed Doubles), która debiutowała podczas ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. W myśl ustalonych zasad drużyny składają się z jednej zawodniczki i jednego zawodnika, a każdy team zagrywa 5 kamieni w partii. System rozgrywek przewiduje mecze grupowe, ćwierćfinały, półfinały oraz finał. Pula nagród wyniesie 4000 euro. Zawody będą także punktowane w rankingu WTC. Swoje uczestnictwo potwierdziły drużyny ze Szkocji, Anglii, Węgier, Francji, Finlandii, Białorusi, Słowacji, Estonii, Rosji, Szwecji, Holandii, Norwegii i oczywiście Polski.

Kibice będą mogli z bliska obejrzeć poczynania najwybitniejszych przedstawicieli światowego curlingu. Wystąpią m.in. Kristin Moen Skaslien i Magnus Nedregotten, brązowi medaliści ZIO w Pjongczangu, Dorottya Palancsa i Zsolt Kiss, węgierscy mistrzowie świata z 2013 i 2015 roku oraz Anastasia Moskaleva i Alexander Eremin – brązowi medaliści mistrzostw świata mixtów z 2018 roku z Rosji.

To będzie wydarzenie bez precedensu w historii polskiego curlingu – mówi Adela Walczak, czynna curlerka i prezes Curling Łódź – po raz pierwszy zawitają do nas najwięksi gracze, zdobywcy medali olimpijskich oraz mistrzowie świata. Turniej będzie stał na najwyższym sportowym poziomie. Dysponujemy także infrastrukturą spełniającą olimpijskie normy. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Zawody zostaną przeprowadzone w Curling Łódź – jedynej w Polsce hali dedykowanej wyłącznie curlingowi. Ten nowo otwarty obiekt wyposażony jest w cztery tory, spełniające olimpijskie normy curlingowe. Zlokalizowany jest w Łodzi, przy ul. Śnieżnej 10. Poza turniejem ISS WCT Atlas Mixed Double Łódź, rozgrywane są tam mecze Polskiej Ligi Curlingu, odbywają się treningi oraz wiele różnorodnych wydarzeń sportowo-rozrywkowych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.curlinglodz.pl.

Źródło: Biuro Prasowe Curling Łódź

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.