MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Znamy skład reprezentacji Polski

fot. Mateusz Król

Trener Michael Greis na antenie Polsatu Sport podał skład swoich podopiecznych na Mistrzostwa Świata w Pokljuce. Szkoleniowiec te powołania potwierdził też naszemu portalowi. 

fot. Mateusz Król

Już 10 lutego rozpoczynają się biathlonowe Mistrzostwa Świata w Pokljuce. Powołania otrzymały polskie biathlonistki. Szkoleniowiec biało-czerwonych Michael Greis zdradził skład swoich podopiecznych na antenie Polsatu Sport podczas transmisji rywalizacji w Dusznikach-Zdroju. Niemiecki trener potwierdził go też naszemu portalowi.

Do Pokljuki udadzą się: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Joanna Jakieła oraz Anna Mąka. Kinga i Anna są jeszcze w Polsce, gdzie wystartują w ostatniej konkurencji na mistrzostwach Europy – sztafecie mieszanej. Joanna znajduje się w Obertilliach na zgrupowaniu. Do niej niebawem dołączą Monika oraz Kamila.

Polski Związek Biathlonu podał też nazwiska czterech biathlonistów, którzy będą rywalizowali w Słowenii. To Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Jakieła i Marcin Szwajnos. Dla tego przedostatniego będzie to debiut w zawodach tej rangi.

Źródło: Polsat Sport/informacja własna