Melanie Meillard opuści sezon 2018/2019, potrzebna kolejna operacja

fot. Swiss Ski


fot. Swiss Ski

Szybko i efektywnie rozwijająca się kariera młodej alpejki Melanie Meillard znów została zatrzymana na kilka miesięcy. Szwajcarka, która pół roku temu została wyeliminowana z udziału w ZIO w Pjongczang przez kontuzję kolana, niestety będzie musiała przejść ponownie operację i pauzować kolejne kilka miesięcy.

Melanie Meillard z IO w Pjongczang musiała zrezygnować tuż przed ich rozpoczęciem. Na treningu giganta zaliczyła upadek, który skutkował zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzeniem łąkotki w lewym kolanie. Szwajcarska narciarka zakończyła już rehabilitację i wkrótce miała powrócić do treningów na nartach, ale zastopował ją jeszcze ból w kolanie. Narciarka została poddana badaniu rezonansem magnetycznym, po którym pojawiły się złe wieści. Nie powiódł się zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego i konieczna będzie kolejna operacja, która odbędzie się 9 października.

W poprzednim sezonie 20-letnia obecnie Melanie Meillard była jedną z czołowych slalomistek. Przed kontuzją zajmowała 6. miejsce w klasyfikacji slalomu, a ostatecznie sezon zakończyła na 8. miejscu w tej konkurencji. Na podium stanęła jeden raz, po zawodach w slalomie równoległym w Sztokholmie. W sezonie 2018/2019 Melanie nie będzie rywalizować i jest to druga tak poważna strata dla szwajcarskiej kadry, która będzie musiała sobie radzić także bez Justina Murisiera.

Źródło: skiactu.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.