Medalistka olimpijska w biathlonie zawiesza karierę

fot: alchetron.com

fot: alchetron.com

Anais Chevalier poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w przyszłym sezonie nie pojawi się na biathlonowych trasach. Francuzka spodziewa się bowiem dziecka, które ma przyjść na świat jesienią.

26-letnia Anais Chevalier ogłosiła na Facebooku, że w sezonie 2019/2020 nie pojawi się w zawodach Pucharu Świata ani podczas mistrzostw świata, które odbędą się we włoskiej Anterselvie. Francuzka za kilka miesięcy zostanie matką i nie chce przyspieszać swojego powrotu do sportu. – Czeka mnie sezon bez startów, ale jestem bardzo zdeterminowana, aby wrócić w sezonie przedolimpijskim. Igrzyska w Pekinie nadal pozostają moim głównym celem. Chcę wznowić treningi wiosną 2020 roku i wrócić do rywalizacji w grudniu – pisze Chevalier.

Reprezentantka Trójkolorowych planuje trenować do końca czerwca z kadrą narodową, która ma już doświadczenie w takich przypadkach. W 2014 roku podobną drogę wybrała Marie Dorin Habert. Francuzka mimo zaawansowanej ciąży nie rezygnowała z realizowania dostosowanego do swoich potrzeb planu treningowego. – Będę trenować do czerwca, a potem trening zostanie dopasowany do mnie – mówi 26-latka.

Anais Chevalier w sezonie 2018/2019 trzykrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata i uplasowała się na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej. W Pjongczangu zdobyła brązowy medal w zmaganiach sztafetowych.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.