Medalista mistrzostw świata zakończył karierę

en24.com

en24.com

Specjalizujący się w kombinacji norweskiej Paul Gerstgraser zdecydował się zakończyć karierę. Powodem tej decyzji była narastająca frustracja związana z brakiem sukcesów, spowodowanych słabszą postawą na skoczni.

To drugi Austriak, który zakończył po sezonie 2019/20, w przeciwieństwie jednak do swojego doświadczonego i utytułowanego rodaka Bernharda Grubera Gerstgraser ma dopiero 24 lata i uchodził za zawodnika rokującego, acz z niewielkimi do tej pory sukcesami – i to już się nie zmieni, jeśli pozostanie wierny tej decyzji. Jedynym sporym sukcesem w jego karierze był brązowy medal Mistrzostw Świata w drużynie z roku 2017 wywalczony w Lahti. Indywidualnie najlepsze jego wyniki w Pucharze Świata to piąte miejsce w Chaux-Neuve w 2017 i siódme w Schonach w 2019 – poza tym miejsc w “10” nie notował. Lepiej radził sobie w Pucharze Kontynentalnym (zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w 2019).

Słabe wyniki na skoczni w jego przypadku nie dały się zrównoważyć dobrą postawą w biegu. – Mam wrażenie, że kiedy skaczę nie udaje mi się zrobić kroku niezbędnego dla najlepszych na świecie, więc nie mogę kończyć zawodów na czele. Dlatego właśnie zdecydowałem się zakończyć karierę. – Zawodnik chce poświęcić więcej czasu rodzinie oraz skończyć studia. Decyzja Gerstgrasera zasmuciła szefa kombinatorów w Austrii ongi świetnego zawodnika Mario Stechera. – Wraz z odejściem Paula tracimy bardzo utalentowanego kombinatora w optymalnym wieku. Pokazał, że ma potencjał zdobywając medal w drużynie w Lahti.

źródło: krone.at