ME w saneczkarstwie: Rywalizacja w jedynkach kobiet i w dwójkach [lista startowa]

fot. veltins-eisarena.de

fot. veltins-eisarena.de
fot. veltins-eisarena.de

Pierwszego dnia zawodów w Konigssee rozegrane zostaną rywalizacje w dwójkach oraz w jedynkach kobiet. Kibicować będziemy duetowi Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski oraz Ewie Kuls.

Na 11:40 i 13:00 zaplanowane są ślizgi dwójek. Reprezentanci Polski wystartują z numerem 10. Chmielewski i Kowalewski są jedną z 24 dwójek, które wystartują w Konigssee. Z numerem 21. wystartują Toni Eggert/Sascha Benecken, a z 22. Tobias Wendl/Tobias Artl. Te dwie niemieckie dwójki powalczą o tytuł mistrzów Europy. Nie o medale mistrzostw Starego Kontynentu, a o kolejne punkty Pucharu Świata powalczą Matt Mortensen i Jayson Terdiman. Amerykanie staną na starcie jako ostatni.

Lista startowa – dwójki

O 14:20 i 15:40 rywalizować będą panie. Trzymać kciuki będziemy za naszą jedyną reprezentantkę Ewę Kuls. Polka wystartuje jako 8. wśród 24 zawodniczek. Dwie główne faworytki do tytułu mistrzyni Europy wystartują na końcu. Natalie Geisenberger (numer 23) i Tatjana Huefner (numer 24) między sobą powinny rozstrzygnąć to kto zdobędzie złoto. W walce o miejsca na podium rywalizacji Pucharu Świata w Konigssee powalczą także Amerykanki i Kanadyjki.

Lista startowa – jedynki kobiet

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.