ME w saneczkarstwie: Rywalizacja mężczyzn i sztafet [lista startowa]

fot. sportschau.de

fot. sportschau.de
fot. sportschau.de

W drugim dniu Pucharu Świata w Konigssee rozegrane zostaną zawody jedynek mężczyzn i sztafet. Oprócz polskiej drużyny w jedynkach wystartuje Maciej Kurowski.

O 11:30 i 13:05 odbędą się zmagania jedynek panów. Z numerem 6 wystartuje jedyny z Polaków Maciej Kurowski. Polski zawodnik powalczy miejsce w drugiej dziesiątce, co dzisiaj miało miejsce przy startach dwójki Chmielewski/Kowalewski i Ewy Kuls. Grono faworytów rozpocznie się od 19 numeru, z którym wystartuje Johannes Ludwig. Warto zwrócić uwagę na Ralfa Palika (numer 24), który genialnie jeździł na treningach. Trzeci w klasyfikacji generalnej Wolfgang Kindl ruszy na tor jako 26. Z numerem 28 pojawi się lider klasyfikacji łącznej Roman Rjepiłow. Jego rodak Semen Pawliczenko z numerem 32 wystartuje jako ostatni. Główny faworyt zawodów Felix Loch wylosował numer 29.

Lista startowa – jedynki mężczyzn

Ostatnim akordem mistrzostw Europy będzie rywalizacja sztafet. Rozpocznie się ona o godzinie 15:10. Rzadko się zdarza, żeby w Pucharze Świata wystartowało aż 15 ekip. Jednak w Konigssee dochodzi prestiż mistrzostw Europy i właśnie dlatego będziemy oglądać np. Brytyjczyków i Kazachów. Do igrzysk w Pjongczang szykują się Koreańczycy. Pierwszy raz w zespole tego państwa wystartuje Aillen Frisch. Niemka zmieniła obywatelstwo, gdyż chciała wystartować na igrzyskach. Polacy w składzie Ewa Kuls, Maciej Kurowski oraz Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski wystartują z numerem 8. Nasza drużyna będzie miała już za sobą starty Rumunów i Czechów, czyli ekip z którymi nasi saneczkarze powalczą o 6. miejsce mistrzostw Europy. Tuż za Polakami wystartują Niemcy w składzie Natalie Geisenberger, Ralf Palik i Tobias Wendl/Tobias Artl. Niespodzianką jest obecność w składzie Palika, ale po zawodach jedynek jego miejsce zmienić może Felix Loch. W innych zestawieniach bez niespodzianek. Oto inni faworyci do medali: Rosja (numer 14), Austria (numer 12) i Włochy (numer 10). W klasyfikacji ME nie są liczeni Kanadyjczycy i Amerykanie, ale powinni oni powalczyć o podium.

Lista startowa – sztafety

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.