ME w saneczkarstwie: Faworyci – jedynki mężczyzn

fot. bild.de

fot. bild.de
fot. bild.de

Przed zawodami drużynowymi ostatniego dnia mistrzostw Starego Kontynentu rywalizować będą mężczyźni w jedynkach. Zmagania będą niezwykle istotne, gdyż w czołówce Pucharu Świata jest duży ścisk.

Faworyci gospodarzy

Dwa złote i dwa brązowe medale nie licząc sztafet na mistrzostwach Europy wywalczył do tej pory Felix Loch. Na torze w Konigssee mistrz świata wygrał w karierze trzykrotnie. Rok temu na tym obiekcie podczas mistrzostw świata niemiecki zawodnik zdobył krążki z najcenniejszego kruszczu w zawodach indywidualnych, sprincie i w drużynie. W tym sezonie Loch wygrał tylko sprint w Winterbergu, co daje mu pozycję wicelidera Pucharu Świata. Na pewno nie o takim początku sezonu marzył ten genialny saneczkarz. Reprezentacja Niemiec ma obecnie bardzo mocną ekipę, która nie radziła sobie dobrze za oceanem. Miejsca 7-9 w klasyfikacji Pucharu Świata okupują Andi Langenhan, Johannes Ludwig i Ralf Palik. Ludwig miał fantastyczny początek sezonu, gdy wygrał w Winterbergu. Później było już tylko gorzej.

Lider Pucharu Świata

Liderem Pucharu Świata jest młody Roman Rjepiłow. Rosjanin w tym sezonie prezentuje solidne starty. Po zwycięstwie i 2. miejscu w Park City został on liderem klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Ma on jednak tylko 33 punkty przewagi nad Lochem i 42 nad Wolfgangiem Kindlem. O medale walczyć mogą także inni Rosjanie. Semen Pawliczenko w zawodach w Lake Placid zajął 2. miejsce i w Pucharze Świata zajmuje 4. lokatę. Na 2. miejscu w sprincie w Winterbergu był Stefan Fiediorow, który jednak gorzej radził sobie w innych zawodach pucharowych. Jednym słowem Rosjanie będą głównymi rywalami Niemców.

Inni pretendenci do medali

Bardzo dobrze w tym sezonie prezentuje się Wolfgang Kindl. Niestety dla niego pech w sprincie w Park City sprawił, że z pozycji lidera spadł na 3. miejsce w Pucharze Świata. Jednak w kontekście mistrzostw w Konigssee Austriak będzie walczyć o miejsce na podium. Do faworytów jakikolwiek zawodów zazwyczaj należy Dominik Fischnaller. Włoch ostatnio triumfował w sprincie w Park City.

Polacy

Na mistrzostwach Europy w jedynkach wystartuje 2 naszych reprezentantów. Maciej Kurowski powinien uplasować się w drugiej dziesiątce. Mateusz Sochowicz powalczy o awans do zawodów głównych. Ta sztuka jeszcze w tym sezonie się mu nie udała.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.