ME w Dusznikach-Zdroju. Polskie biathlonistki w najmocniejszym składzie

fot. Mateusz Król

Polski Związek Biathlonu opublikował skład naszej reprezentacji na mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju, które potrwają od 27 do 31 stycznia. W kadrze, która liczy czternaścioro reprezentantów, nie zabrakło oczywiście miejsca dla czołowych polskich zawodników i zawodniczek, którzy rywalizują w biathlonowym Pucharze Świata.

fot. Mateusz Król

Do mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju, które rozpoczną się 27 stycznia, pozostało coraz mniej czasu. Na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład naszej reprezentacji na te zawody. W kadrze, która liczy czternaście nazwisk, nie mogło oczywiście zabraknąć najlepszych polskich biathlonistek, które przed własną publicznością staną przed szansą na zdobycie medali czempionatu Starego Kontynentu. W Dusznikach-Zdroju pojawią się Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Anna Mąka, doświadczona Magdalena Gwizdoń, Karolina Pitoń oraz najmłodsza z naszych reprezentantek wybranych na mistrzostwa – Joanna Jakieła.

Kadra mężczyzn, podobnie jak skład pań, będzie liczyła siedem nazwisk. W ekipie zatwierdzonej przez Zarząd PZBiath ekipie na mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju znaleźli się Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos, Tomasz Jakieła, Wojciech Skorusa, Przemysław Pancerz oraz Wojciech Filip, który zastąpi zmagającego się z problemami zdrowotnymi Łukasza Szczurka.

W programie zawodów w Dusznikach-Zdroju znalazły się cztery konkurencje: bieg indywidualny (środa, 27 stycznia), sprint (piątek, 29 stycznia), bieg pościgowy (sobota, 30 stycznia) oraz sztafety mieszane (niedziela, 31 stycznia). W pierwszych dwóch konkurencjach Polska może maksymalnie wystawić 6 zawodników oraz 6 zawodniczek.

Źródło: PZBiath / biathlon.com.pl