ME w biathlonie: Triumfy reprezentantów Rosji, dobry występ Moniki Hojnisz

14:13, 28.01.2017 Anna Felska Aktualizacja: 14:39, 28.01.2017

Za nami ostatnie indywidualne biegi podczas Mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. W biegach pościgowych równych sobie nie mieli zawodnicy z Rosji. Dobry występ zaliczyła również Monika Hojnisz, której niewiele zabrakło do medalu.

W biegu pościgowym pań drugi złoty medal i trzeci na tych mistrzostwach zdobyła Rosjanka Iryna Starych. Od początku biegu prowadziła wczorajsza triumfatorka Julia Dżyma, która jednak nie ustrzegła się błędów na strzelnicy i ostatecznie musiała zadowolić się srebrnym medalem. Brązowy medal przypadł kolejnej reprezentantce Rosji Swietłanie Slepcowej.

Monika Hojnisz miała dzisiaj czwarty czas biegu, niestety 16. pozycja z której startowała do dzisiejszej rywalizacji nie pozwoliła jej na wywalczenie medalu. Po jednym niecelnym strzale zajęła wysoką 6. lokatę. Magdalena Gwizdoń, która do biegu startowała z 6. miejsca już podczas pierwszego strzelania nie ustrzegła się błędów. Ostatecznie wylądowała na 15. pozycji. Kinga Mitoraj po niecelnych strzałach w pozycji stojącej zajęła 41. miejsce.

Pełne wyniki biegu kobiet

Wśród mężczyzn również drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczył Aleksander Łoginow, który nie dał szans innym rywalom. Srebrny medal zdobył drugi z Rosjan Jewgienij Garaniczew, który do kolegi z reprezentacji stracił 27,8 s. Na najniższym stopniu podium stanął Łotysz Andrejs Rastorgujevs.

Pełne wyniki biegu mężczyzn

Już jutro rywalizacja sztafet mieszanych. Liczymy na bardzo dobre występy naszych reprezentantów.