ME/PŚ w Winterbergu. Trzy złote medale dla Niemców

IBSF World Cup Bob Winterberg, 09.01.2021 NOLTE Laura, LEVI Deborah GER IBSF World Cup Bob am 09.01.21 in der Veltins-EisArena in Winterberg Deutschland. *** IBSF World Cup Bobsleigh Winterberg, 09 01 2021 NOLTE Laura, LEVI Deborah GER IBSF World Cup Bobsleigh on 09 01 21 in the Veltins EisArena in Winterberg Germany Copyright: xBEAUTIFULxSPORTS/AxelxKohringx

Medale Mistrzostw Europy w bobslejach są zwykle rozdawane podczas jednego z weekendów Pucharu Świata -i nie inaczej było w roku 2021. Na torze w niemieckim Winterbergu rywalizowano o punkty w najbardziej prestiżowym cyklu w sezonie, a także o krążki. Najlepsi okazali się gospodarze.

Laura Nolte (fot. spiegel.de)

W pierwszej konkurencji Mistrzostw – dwójkach kobiet – rozdano nie trzy, a cztery komplety medali. Trzy z nich powędrowały do Niemek. Zdecydowanie najlepszymi czasami w obu ślizgach popisała się Laura Nolte (jako jedyna schodziła poniżej 57 sekund). Jej przewaga nad wicemistrzynią Europy, Kim Kalicki, wyniosła 42 setne sekundy. Na trzecim stopniu podium stanęły ex aequo dwie załogi – bobsleje pilotowane przez Niemkę Mariamę Jamankę i Austriaczkę Katrin Beierl osiągnęły identyczny czas łączny.

Wyniki Mistrzostw Europy – dwójki kobiet | Wyniki PŚ

Francesco Friedrich to niekwestionowana gwiazda światowych bobslejów, śrubująca kolejne rekordy w liczbie wygranych zawodów. Na Mistrzostwach Europy w Winterbergu zdobył złoto zarówno w dwójkach, jak i czwórkach. Na podium ME dwójek stanął obok rodaka Johannesa Lochnera i Austriaka Benjamina Maiera. W czwórkach za Friedrichem uplasował się Kanadyjczyk Justin Kripps, jednak jego wynik nie wliczał się do klasyfikacji Mistrzostw Europy, a jedynie do punktacji Pucharu Świata. Wobec tego Maier do brązu w dwójkach dołożył srebro w drugiej konkurencji. Z brązowego krążka cieszy się natomiast Rosjanin Rostisław Gajtukiewicz.

Wyniki Mistrzostw Europy – dwójki mężczyzn | Wyniki PŚ

Wyniki Mistrzostw Europy – czwórki mężczyzn | Wyniki PŚ

źródło: ibsf.org