Matti Heikkinen będzie trenował z Norwegami

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Matti Heikkinen, mistrz świata z Oslo z 2011 roku, podjął decyzję o wyjeździe do miasta w którym zdobył swój pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Fin będzie trenował razem z kadrą norweską, aby lepiej przygotować się do mistrzostw świata w Lahti.

Heikkinen miniony sezon zakończył na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej, ale przez pierwszą część zmagań miał duże problemy z zakończeniem zawodów w czołowej dziesiątce. Karta odwróciła się jednak w Canmore, gdzie doświadczony Fin w cyklu Ski Tour Kanada trzy razy z rzędu zakończył biegi na podium. Heikkinen uwierzył wtedy, że jest na dobrej drodze, aby powalczyć o medal na mistrzostwach świata u siebie w ojczyźnie.

32-letni biegacz narciarski do zawodów w Lahti będzie się przygotowywał razem z zawodnikami z Norwegii. W Oslo, gdzie zdobył swoje pierwsze złoto, postara się wrócić do mistrzowskiej formy. – Norwegia to najlepsza na świecie reprezentacja w biegach narciarskich. Wszyscy spekulują na temat tego, jak oni trenują. Dlatego warto tu przyjechać i trenować z nimi. Ja nie muszę już myśleć nad tym, co robią. Teraz to wiem – powiedział Heikkinen w wywiadzie dla NRK.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.